Projektant mebli klasycznych

Rekonstrukcje mebli zabytkowych

Specjalizujemy się w tworzeniu jedynych w swoim rodzaju mebli, łącząc tradycyjne inspiracje z nowoczesnym designem. Każde zamówienie jest dla nas wyjątkowe i traktujemy je indywidualnie. Skontaktuj się z Przemysławem Kozłowskim w sprawie szczegółów: (+48) 601 658 505.

Artysta i projektant, Przemysław Kozłowski, posiada wyjątkową umiejętność łączenia klasycznych i nowatorskich koncepcji w dziedzinie meblarstwa oraz wzornictwa. Jego edukacja i uznanie w środowisku artystycznym, które zdobył w 1994 roku, otworzyło mu drzwi do świata profesjonalnego projektowania. Jego pasją było odkrywanie sekretów dawnych mistrzów, co zaowocowało powstaniem pracowni odtwarzającej meble z różnych epok.

Jego kreacje meblowe przenoszą nas od czasów renesansu, przez barok, rokoko, aż po nowoczesność. W 1997 roku zyskał uznanie miasta Gdańska, tworząc dla nich niezwykły projekt z okazji millenium miasta.

Nie zatrzymując się na klasycznych inspiracjach, Przemysław z sukcesem przeniósł swoje umiejętności do nowoczesnych realizacji, czerpiąc jednocześnie z tradycyjnych technik. Współpracował także z firmami jubilerskimi, tworząc niepowtarzalne wzory.

Obecnie jego talent jest ceniony wśród miłośników luksusowych mebli. Współdziała z ekspertami w dziedzinie konserwacji oraz czołowymi producentami z Włoch.

Więcej o jego dziełach i wizji można odnaleźć na SimonOldman.com. Kontakt w Polsce: (+48) 601 658 505.

Wybrane projekty dostępne na Antaba.pl są efektem współpracy z zespołami wspierającymi artystę. Prawa do dystrybucji i licencji przynależą do Kappa Style.

Jak powstają unikatowe meble?

Każdy przedmiot artystyczny zanim zostanie zrealizowany musi być zaprojektowany i rozrysowany na papierze. Na tym etapie ogólny pomysł na mebel zaczyna przybierać szczegółowy plan koncepcyjny i kompozycyjny. Robiąc taki projekt artysta może szybko zmieniać koncepcje, poszukiwać idealnej
i harmonijnej formy dla krzesła, stołu czy ramy. Dopiero po zrobieniu kilku czasem kilkunastu rysunków można znaleźć ten jeden idealny projekt.

Jednak rysunek nie kończy pracy nad samym projektem. Z wybranego szkicu powstaje model w glinie, gipsie czasem w drewnie. Tylko taki projekt daje pełną możliwość oceny wszystkich profili i proporcji formy.

Gdy jest już wybrany odpowiedni projekt artysta zaczyna wyszukiwać najlepszych materiałów do realizacji. Każdy fragment drewna, fornir, okucie jest wybierana do projektu indywidualnie. Daje to możliwość wyboru najlepiej pasujących do siebie materiałów.

Z wybranych materiałów wycinane są fragmenty drewna, które będą użyte do realizacji. Rozpoczyna się długi i żmudny proces rzeźbienia, budowania konstrukcji mebla. Fotografia obok przedstawia ten właśnie moment. Obserwując gliniany model rzeźbiarz wycina tą samą formę w drewnie. Jeśli w którymś z etapów artysta pomyli się i wybierze zbyt dużo materiału będzie musiał zacząć pracę od nowa. Kolejne etapy to polerowanie, czasem barwienie i na końcu politurowanie.

Pomimo ogromnego postępu w technologii, pozyskiwaniu materiałów i nowoczensych narzędzi, perfekcyjnie ręcznie wykonane przedmiony stanowią dekorację najbardziej luksusowych pomieszczeń. Po szlachetne drewno sięgają obok architeków, projektanci wnętrz najbardziej luksusowych marek samochodów, jachtów czy samolotów. Określone odniany drewna orzechowego i mahoniowego połączone ze złotem i srebrem do dzisiaj stanowią najszlachetniejszy materiał wykończeniowy.

W portalu Antaba.pl przedstawiamy meble, które powstały w tradycyjnych technikach oraz z najwyższej klasy materiałów.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.