Meble i rekwizyty do scenografii filmowej

Projektant i twórca klasycznych mebli oraz przedmiotów do scenografii filmowej – Przemysław Kozłowski. Do stworzenia prezentowanych poniżej rekwizytów filmowych użył tradycyjnych i szlachetnych materiałów, identycznych z tymi z jakich zbudowane były oryginalne przedmioty. Rekwizyty filmowe zostały wytworzone zgodnie z historyczną technologią. Są to więc repliki przedmiotów zabytkowych, które z powodzeniem odgrywają swoją rolę w produkcjach filmowych.

Kim jest autor rekwizytów filmowych

Artysta plastyk, designer Przemysław Kozłowski specjalizuje się w projektowaniu klasycznych i nowoczesnych mebli i wzornictwa przemysłowego. Zdobył gruntowne wykształcenie plastyczne w projektowaniu form użytkowych ze specjalizacją w tworzeniu mebli. Po uzyskaniu dyplomu w 1994 roku, który to na Ogólnopolskim Konkursie Rzeźby Współczesnej otrzymał dodatkowo wyróżnienie, autor rozpoczął studia w dziedzinie meblarstwa. Jednocześnie założył pracownię projektową, która miała na celu odtworzenie od podstaw historycznych mebli różnych epok. Dzięki tym doświadczeniom dogłębnie poznał zasady konstrukcji historycznych arcydzieł, technologię oraz szczegółowo przeanalizował stylistykę poszczególnych epok.

W tym okresie powstały w jego pracowni meble od klasycznych (renesansowych, barokowych, rokokowych, secesyjnych) po współczesne awangardowe formy. Jego doświadczenie oraz umiejętności szybko zaczęły dostrzegać instytucje i firmy. W roku 1997 władze miasta Gdańska, powierzając mu całkowicie zaprojektowanie i wykonanie „Buławy Marszałkowskiej” z okazji 1000-lecia miasta Gdańska.

Autor nie poprzestawał na dogłębnej analizie szlachetnych klasycznych form, zaczął projektować przedmioty nowoczesne, jednak oparte o historyczne techniki wykonania. Z jego doświadczenia i kreatywności zaczęły korzystać firmy jubilerskie. Zaprojektował i wykonał dla nich łącznie kilkaset wzorów biżuterii artystycznej i użytkowej oraz form odlewniczych.

Obecnie jako designer zajmuje się projektowaniem luksusowych mebli dla kolekcjonerów. Współpracuje z pracowniami konserwacji zabytków w Polsce jak i renomowanymi producentami mebli z Włoch.

Więcej informacji o wzornictwie i projektach autora, można znaleźć na stronie
Studia Simon Oldman Tel. kontaktowy w Polsce (+48) 601 658 505

Meble prezentowane w Portalu Antaba.pl pochodzą z pracowni autora oraz z współpracujących z artystą wytwórni. Wyłączność do sprzedaży wzorów i licencji mebli posiada firma Kappa Style.

Materiały wykorzystane do budowy rekwizytów

Przemysław Kozłowski ” uważam, że w kreacji filmowe czy teatralnej chodzi o wykreowanie świata z wyobraźni, ale w sposób taki aby widz był przekonany, że jest to świat rzeczywisty. Niezbędne są do tego obok doskonałej gry aktorskiej wierne i przekonujące rekwizyty filmowe. Współczesna kinematografia korzystająca z wysokiej rozdzielczości kamer jak iMax, Arri Alexa, BlackMagic Ursa 12K musi posiłkować się doskonałymi rekwizytami. Szczególnie tymi, które grają na planie w bliskim kontakcie z aktorami.”

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.